Kilkenny GAA: all the fixtures for the coming week

@kilkennypeoplesport

Reporter:

@kilkennypeoplesport

Kilkenny GAA: all the fixtures for the coming week

The following are the Kilkenny GAA fixtures for the coming week:

WEDNESDAY
County Hurling League Division 2
Ballyragget, Danesfort V St. Patrick's (8pm)
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn A Toymaster Hurling League
Clara NS, Clara NS V Kilmanagh NS1 (3pm)
Thomastown BNS, Thomastown NS V Gowran NS (3pm).
Gaelscoil Osra, Loch Bu , Gaelscoil Osraí V St Patrick’s DLS (3pm).
(Urlingford NS, Urlingford NS V St Canice’s NS (3pm).
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn B Top Oil Hurling League North
Kilkenny CBS NS, Kilkenny CBS NS V Dunnamaggin NS (3.30pm).
Graigue/skeough, Graigue / Skeough V Scoil McCauley Rice NS (3.30pm).
Castlecomer BNS, Castlecomer BNS V Bennettsbridge NS (3.30pm).
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn B Top Oil Hurling League South
Kilmacow BNS, Kilmacow BNS V Glenmore NS (3.30pm).
Ballyhale NS, Scoil Phádraig Ballyhale V Mooncoin Schools (3.30pm).
Tullogher Rosbercon NS, Tullogher Rosbercon NS V Piltown NS (3.30pm).
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn C Toymaster Hurling League North
Coon Muckalee NS, Coon Muckalee NS V Lisdowney NS (3.30pm).
Ballyragget NS, Ballyragget NS V St John’s NS (3.30pm).
Conahy NS, Conahy NS V Freshford NS (3.30pm).
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn C Toymaster Hurling League South
The Rower Mixed NS, Inistioge, Rower Inistioge NS V Danesfort NS (3.30pm).
Carrickshock NS, Carrickshock NS V Mullinavat NS (3.30pm).
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn D Top Oil Hurling League North 12-15 A Side
Kilkenny CBS, Kilkenny CBS V Galmoy NS (3.30pm).
Johnstown NS, Johnstown NS V Clogh Mooneenroe NS (3.30pm).
The Model School, The Model School V St. Canice’s NS (3.30pm).
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn D Top Oil Hurling League South 12-15 A Side
Slieverue Mixed NS, Slieverue NS V Tullaroan NS (3.30pm)
Gaelscoil Osra, Loch Bu , Gaelscoil Osraí V Windgap NS (3.30pm).
St Canice’s NS, St. Canice`s NS V St Patrick’s DLS (3.30pm).
FRIDAY
J.J.Kavanagh and Sons Martin Treacy Junior Hurling League Group C
Piltown, Piltown V Cloneen (8pm)
SATURDAY
St. Canice's Credit Union County Hurling League Division 1
Canon Kearns Park, Erins Own V O'Loughlin Gaels (12.30pm)
Pairc Sheamuis Stiophan, James Stephens V Carrickshock (12.30pm).
County Hurling League Division 2
Coon, St Martin’s V Graigue Ballycallan (12.30pm).
Inistioge, Rower Inistioge V Glenmore (12.30pm).
Tullaroan, Tullaroan V Bennettsbridge (12:.0,pm).
Michael Lyng Motors County Hurling League Division 3
Thomastown, Thomastown V Young Irelands (11am).
Johnstown, Fenians V Mooncoin (12.30pm).
Lisdowney, Lisdowney V St Lachtain’s (12.30,pm).
J.J.Kavanagh and Sons Martin Treacy Junior Hurling League Group A
Paulstown, Barrow Rangers V Windgap (12:30pm).
Kilmacow, Kilmacow V Blacks and Whites (12.30pm).
J.J.Kavanagh and Sons Martin Treacy Junior Hurling League Group B
Urlingford, Emeralds V Graignamanagh (11.30am).
Dunnamaggin, Dunnamaggin V Galmoy (12:30pm).
J.J.Kavanagh and Sons Martin Treacy Junior Hurling League Group C
Slieverue, Slieverue V Conahy Shamrocks (12.30pm).
Duggan Steel Under-13 Roinn B Football League Group B
Coon, St Martin's V Erins Own (10.30am).
Duggan Steel Under-13 Roinn C Football League Group B
Páirc Lachtain, St Lachtain's V Tullaroan (10.30am).
SUNDAY
National Hurling League quarter-final
Tullamore: Offaly v Kilkenny (1pm).
Michael Lyng Motors County Hurling League Division 3
John Locke Park, John Lockes V Tullogher Rosbercon (11am).
Duggan Steel Under-13 Roinn B Football League Group A
Piltown, Piltown V Mullinavat (10.30am)
Mooncoin, Mooncoin V John Lockes (10.30am).
Pairc na Ratha, Glenmore V Kilmacow (10.30am).
Duggan Steel Under-13 Roinn B Football League Group B
Clara, Clara V Graigue Ballycallan (10.30am).
Duggan Steel Under-13 Roinn C Football League Group A
Slieverue, Slieverue V Bennettsbridge (10.30am).
Hugginstown, Carrickshock V Graignamanagh (4pm).
Duggan Steel Under-13 Roinn C Football League Group B
Cloneen, Cloneen/Railyard V Lisdowney (10.30am).
MONDAY
St. Canice's Credit Union County Hurling League Division 1
Ballyhale, Ballyhale Shamrocks V Dicksboro (12.30pm)
Mullinavat, Mullinavat V Clara (12.30pm)
Paddy Grace Feile Roinn A Group 1
Bennettsbridge, Bennettsbridge V Dicksboro (10am)
Bennettsbridge, Dicksboro V Piltown (11am).
Bennettsbridge, Piltown V Bennettsbridge (12noon).
Paddy Grace Feile Roinn A Group 2
Thomastown, Thomastown V James Stephens (10am).
Thomastown, James Stephens V Tullogher Rosbercon (11am).
Thomastown, Tullogher Rosbercon V Thomastown (12noon).
Paddy Grace Feile Roinn A Group 3
St John’s Park, O'Loughlin Gaels V Graigue Ballycallan (10am).
St John's Park, Graigue Ballycallan V Galmoy/Windgap (11am)
St John's Park, Galmoy/Windgap V O'Loughlin Gaels (12noon).
Paddy Grace Feile Roinn A Group 4
Danesfort, Danesfort V Young Irelands (10am)
Danesfort, Young Irelands V Mooncoin (11am)
Danesfort, Mooncoin V Danesfort (12nooln)
Paddy Grace Feile Roinn B Group 1
Páirc Lachtain, St Lachtain's V Emeralds (10am)
Páirc Lachtain, Emeralds V Erins Own (11am)
Páirc Lachtain, Erins Own V St Lachtain's (12noon).
Paddy Grace Feile Roinn B Group 2
Mullinavat, Mullinavat V Dunnamaggin (10am)
Mullinavat, Dunnamaggin V Rower Inistioge (11am)
Mullinavat, Rower Inistioge V Mullinavat (12noon).
Paddy Grace Feile Roinn B Group 3
Clara, Clara V St Martin's (10am)
Clara, St Martin’s V Barrow Rangers (11am)
Clara, Barrow Rangers V Clara (12noon)
Paddy Grace Feile Roinn B Group 4
Pairc na Ratha, Glenmore V Kilmacow (10am)
Pairc na Ratha, Kilmacow V John Lockes (11am).
Pairc na Ratha, John Lockes V Glenmore (12noon).
Paddy Grace Feile Roinn C Group 1
Jenkinstown, Conahy Shamrocks V Cloneen/Railyard (10am)
Jenkinstown, Cloneen/Railyard V Graignamanagh (11am)
Jenkinstown, Graignamanagh V Conahy Shamrocks (12noon)
Paddy Grace Feile Roinn C Group 2
Slieverue, Slieverue V Ballyhale Shamrocks (10am)
Slieverue, Ballyhale Shamrocks V Carrickshock (11am).
Slieverue, Carrickshock V Slieverue (12noon)
Paddy Grace Feile Roinn C Group 3
Tullaroan, Tullaroan V St. Patrick's (11am)
Paddy Grace Feile Roinn C Group 4
Lisdowney, Lisdowney V Fenians (11am).