Kilkenny GAA: all the fixtures

@kilkennypeoplesport

Reporter:

@kilkennypeoplesport

Kilkenny GAA: all the fixtures

The following are the Kilkenny GAA fixtures for the weekend:

FRIDAY
Duggan Steel Under-13 Roinn C Football League Group A
Bennettsbridge (7pm): Bennettsbridge v Slieverue.
SATURDAY
Littlewoods Ireland senior camogie National League final
TBC: Kilkenny v Cork
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L. (Section B)
Inistioge (3.30pm): Rower Inistioge v St Patrick’s
Palmerstown (3.30pm): Dicksboro v O’Loughlin Gaels
Pairc Sheamuis Stiophan (3.30pm): James Stephens v Ballyhale Shamrocks
Tullaroan (3.30pm): Tullaroan v Clara
SUNDAY
Duggan Steel Under-13 Roinn B Football League Group B
Canon Kearns Park (10.30am): Erin’s Own v Graigue Ballycallan
Clara (10.30am): Clara v St Martin’s
Duggan Steel Under-13 Roinn C Football League Group A
Ballyhale (10.30am): Ballyhale Shamrocks v Graignamanagh
Paddy Grace Feile Roinn A Group 1
Bennettsbridge (10am): Bennettsbridge v Dicksboro
Bennettsbridge (11am): Dicksboro v Piltown
Bennettsbridge (12noon): Piltown v Bennettsbridge
Paddy Grace Feile Roinn A Group 2
Thomastown (10am): Thomastown v James Stephens
Thomastown (11am): James Stephens v Tullogher Rosbercon
Thomastown (12noon): Tullogher Rosbercon v Thomastown
Paddy Grace Feile Roinn A Group 3
St John’s Park (10am): O’Loughlin Gaels v Graigue Ballycallan
St. John’s Park (10am): Graigue Ballycallan v Galmoy/Windgap
St John’s Park (12noon): Galmoy/Windgap v O’Loughlin Gaels
Paddy Grace Feile Roinn A Group 4
Danesfort (10am): Danesfort v Young Irelands
Danesfort (11am): Young Irelands v Mooncoin
Danesfort (12noon): Mooncoin v Danesfort
Paddy Grace Feile Roinn B Group 1
Páirc Lachtain (10am): St Lachtain’s v Emeralds
Páirc Lachtain (11am): Emeralds v Erin’s Own
Páirc Lachtain (12noon): Erin’s Own v St Lachtain’s
Paddy Grace Feile Roinn B Group 2
Mullinavat (10am): Mullinavat v Dunnamaggin
Mullinavat (11am): Dunnamaggin v Rower Inistioge
Mullinavat (12noon): Rower Inistioge v Mullinavat
Paddy Grace Feile Roinn B Group 3
Clara (10am): Clara v St Martin’s
Clara (11am): St Martin’s v Barrow Rangers
Clara (12noon): Barrow Rangers v Clara
Paddy Grace Feile Roinn B Group 4
Pairc na Ratha (10am): Glenmore v Kilmacow
Pairc na Ratha (11am): Kilmacow v John Lockes
Pairc na Ratha (12noon): John Lockes v Glenmore
Paddy Grace Feile Roinn C Group 1
Jenkinstown (10am): Conahy Shamrocks v Cloneen/Railyard
Jenkinstown (11am): Cloneen/Railyard v Graignamanagh
Jenkinstown (12noon): Graignamanagh v Conahy Shamrocks
Paddy Grace Feile Roinn C Group 2
Slieverue (10am): Slieverue v Ballyhale Shamrocks
Slieverue (11am): Ballyhale Shamrocks v Carrickshock
Slieverue (12noon): Carrickshock v Slieverue
Paddy Grace Feile Roinn C Group 3
Tullaroan (11am): Tullaroan v St Patrick’s
Paddy Grace Feile Roinn C Group 4
Lisdowney (11am): Lisdowney v Fenians
MONDAY
Honda Centre Hurling League Roinn A
Kilmacow (7pm): Kilmacow v Dicksboro
Páirc Lachtain (7pm): St Lachtain’s v Naas
Coon (7pm): St Martin’s v Erin’s Own
Mooncoin (7pm): Mooncoin v Dunnamaggin
Pairc Sheamuis Stiophan (7pm): James Stephens v O’Loughlin Gaels
Kilkenny Honda Centre Hurling League Roinn B Group A
Lisdowney (7pm): Lisdowney v Mullinavat
Urlingford (7pm): Emeralds v Clara
Gowran (7pm): Young Irelands v Thomastown
Tom Ryall Park (7pm): Graigue Ballycallan v The Harps
Kilkenny Honda Centre Hurling League Roinn B Group B
Ballyhale (7pm): Ballyhale Shamrocks v Rower Inistioge
John Locke Park (7pm): John Lockes v Danesfort
Piltown (7pm): Piltown v Tullogher Rosbercon
Bennettsbridge (7pm): Bennettsbridge v Glenmore
Kilkenny Honda Centre Hurling League Roinn C Group A
St. John’s Park (7pm); O’Loughlin Gaels under-17 B v Barrow Rangers
Slieverue (7pm): Slieverue v Conahy Shamrocks
Pairc Sheamuis Stiophan (7pm): James Stephens under-17 B v Graignamanagh
Kilkenny Honda Centre Hurling League Roinn C Group B
Tullaroan (7pm): Tullaroan v St Patrick’s
Tom Walsh Park (7pm): Blacks and Whites v Dicksboro under-17 A
Johnstown (7pm): Fenians v Cloneen/Railyard
WEDNESDAY, MARCH 28
Under-11 Go Games Football Competition Division 4
Rathleague (6.30pm): Portlaoise GAA v Railyard GFC
Football League Division 4
Moneenroe (7pm): Railyard GFC v Eire Og Clg.
Camogie fixtures
SUNDAY
Littlewoods Ireland Camogie Division 2 Round 4
Kilkenny v Armagh, Venue Armagh