All the Kilkenny GAA results

@kilkennypeoplesport

Reporter:

@kilkennypeoplesport

All the Kilkenny GAA results

The following are the Kilkenny GAA results from the last week:

J. J. Kavanagh and Sons All County Junior Hurling League Group A
Cloneen 3-14, Naomh Moling 1-11
J. J. Kavanagh and Sons All County Junior Hurling League Group B
Blacks and Whites w/o, Erin[s Own (scr)
J. J. Kavanagh and Sons Junior A Hurling League
Mooncoin 1-21, Conahy Shamrocks 0-18
Carrickshock 2-16, James Stephens 0-16
Young Irelands 1-17, Erin[s Own 1-12
Thomastown 2-15, Dunnamaggin 0-14
Lisdowney 1-18, St Lachtain's 2-12
J. J. Kavanagh and Sons Junior B Hurling League
John Lockes 1-18, Barrow Rangers 2-8
Fenians 2-12, St Martin's 3-9
Tullogher Rosbercon 2-16, O'Loughlin Gaels 0-8
Mullinavat 0-13, Dicksboro 0-9
Iverk Produce Junior C Hurling League
Galmoy 2-17, Carrigeen 0-15
Windgap 4-8, Piltown 1-17
Danesfort 3-17, Ballyhale Shamrocks 2-16
Threecastles 2-16, Blacks and Whites 1-10
Country Style Junior D Hurling League Group A
Kilmacow 5-7, Dicksboro 2-14
Country Style Junior D Hurling League Group B
Cloneen w/o, Slieverue (scr)
Mooncoin 3-26, Erin's Own 2-4
Lisdowney 3-17, Rower Inistioge 1-17
Permanent TSB Under 19 Hurling C Group A
Glenmore 1-18, Piltown 0-18
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn B Group A
Thomastown 4-14, Graigue Ballycallan 2-9
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn B Group B
Tullogher Rosbercon 5-9, Glenmore 0-14
Duggan Steel Under-15 Roinn A Hurling League
Thomastown 1-13, James Stephens 1-10
Mooncoin 2-17, O'Loughlin Gaels 1-5
Duggan Steel Under-15 Roinn B Hurling League Group A
St Martin's 2-11, Erin[s Own 2-9
Graignamanagh 4-18, Tullaroan 1-9
Bennettsbridge 5-12, Emeralds 1-9
Duggan Steel Under-15 Roinn B Hurling League Group B
Piltown 2-9, Kilmacow 1-6
Dunnamaggin 0-13, Piltown 1-2
Tullogher Rosbercon 2-13, Rower Inistioge 1-7
Kilmacow 3-9, Glenmore 2-9
Tullogher Rosbercon 9-12, Graigue Ballycallan 2-8
Duggan Steel Under-15 Roinn C Hurling League
Clara 1-10, Lisdowney 1-8
Lisdowney 1-17, St Patrick's 1-3
Conahy Shamrocks 4-11, James Stephens 3-6
Duggan Steel Under-15 Roinn C Hurling League 13 A Side
Blacks and Whites 5-8, Carrickshock 1-6
Ballyhale Shamrocks 3-12, Cloneen/Railyard 2-6
St Lachtain's 6-15, Young Irelands 2-6
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn A Toymaster Hurling League
St Patrick[s DLS 4-11, Urlingford NS 0-2
Allianz Cumann na mBunscol Toymaster Under-11 League Hurling Roinn A Group A
Piltown NS 1-5, Glenmore NS 1-4
Allianz Cumann na mBunscol Toymaster Under-11 League Hurling Roinn A Group B
Mon, 30 Apr,
Mon, 30 Apr, Venue: Clara NS, (Rd 3), Clara NS 6-7 Gowran NS 1-3

Allianz Cumann na mBunscol Toymaster Under-11 League Hurling Roinn A Group C
Scoil McCauley Rice NS 6-4, Kilmanagh NS 5-3
Graigue/Skeough 1-3, Thomastown NS 0-3
Allianz Cumann na mBunscol Top Oil Under-11 League Hurling Roinn B Group A
Dunnamaggin NS 3-3, Scoil Ph draig Ballyhale 1-6
Allianz Cumann na mBunscol Top Oil Under-11 League Hurling Roinn B Group C
Conahy NS 4-1, Ballyragget NS 3-3
Freshford NS 2-7, Lisdowney NS 1-1
Allianz Cumann na mBunscol Top Oil Under-11 League Hurling Roinn B Group D
Mooncoin Schools 4-8, Kilmacow BNS 1-5
Allianz Cumann na mBunscol Toymaster Under-11 League Hurling Roinn C Group B
Slieverue NS 2-12, Goresbridge/Paulstown 1-0