All the Kilkenny GAA fixtures

@kilkennypeoplesport

Reporter:

@kilkennypeoplesport

All the Kilkenny GAA fixtures

The following are the Kilkenny GAA fixtures for the coming week:
WEDNESDAY
St Canice's Cu County Hurling League Division 1
Ballyhale: Ballyhale Shamrocks V Mullinavat 8pm
J. J. Kavanagh and Sons Junior A Hurling League
Thomastown: Thomastown V Erins Own 7.45pm
Country Style Junior D Hl Group A
Palmerstown: Dicksboro V Conahy Shamrocks 7.45pm
Group B
Mooncoin: Mooncoin V Rower Inistioge 7.45pm,
Permanent TSB Under-19 Hurling B Group A
Lisdowney: Lisdowney V Kilmacow 7.45pm
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn B Group A
Mullinavat, Mullinavat V The Harps 7pm
Duggan Steel Under-15 Roinn C HL
Jenkinstown: Conahy Shamrocks V Clara 8pm
Duggan Steel Under-15 Roinn C Hurling League 13 A Side
Gowran: Young Irelands V Blacks and Whites 7.30pm
Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group B
Coon: St Martin's V Mullinavat 7.30pm
THURSDAY
J. J. Kavanagh and Sons Senior Football League Final
Clara: Railyard V Kilmoganny 7.30pm
County Hurling League Division 2
Ballyragget: St. Patrick's V Bennettsbridge 8pm
Duggan Steel Under-15 Roinn A HL
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens V O'Loughlin Gaels 7.30pm
Duggan Steel Under-13 HL Roinn A
Tom Ryall Park: Graigue Ballycallan V Dicksboro White 7.30pm
Palmerstown: Dicksboro Maroon V O'Loughlin Gaels 7.30pm
Roinn B Group A
Páirc Lachtain: St Lachtain's V Galmoy/Windgap 7.30pm,
Pairc na Ratha: Glenmore V Clara 7.30pm
Roinn B Group B
Kilmacow: Kilmacow V Fenians 7.30pm
John Locke Park: John Lockes V Emeralds 7.30pm
Roinn C Group A
Jenkinstown: Conahy Shamrocks V St. Patricks 7.30pm
Roinn C Group B
Ballyhale: Ballyhale Shamrocks V Barrow Rangers 7.30pm
Lisdowney: Lisdowney V Graignamanagh 7.30pm
FRIDAY
St. Canice's Credit Union County Hurling League Division 1
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens V Erins Own 7.30pm
Hugginstown: Carrickshock V Clara 7.30pm
County Hurling League Division 2
Pairc na Ratha: Glenmore V Graigue Ballycallan 7.30pm
Michael Lyng Motors County Hurling League Division 3
Tullogher: Tullogher Rosbercon V Mooncoin 7.30pm
John Locke Park, John Lockes V Thomastown 7.30pm
Lisdowney: Lisdowney V Fenians 8.15pm
Iverk Produce Junior C HL
Threecastles: Threecastles V Ballyhale Shamrocks 7.45pm
Permanent TSB Under-19 Hurling D Group A
Jenkinstown: Conahy Shamrocks V Cloneen/Railyard 7.45pm
J.J. Kavanagh and Sons Paddy Cahill Cup quarter-final
Cloneen: Cloneen V St. Patrick's 7.30pm
J. J. Kavanagh and Sons Kevin Fennelly Cup semi-final
Urlingford: Emeralds V Ballinkillen 7.45pm
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn C Group A
Jenkinstown: Conahy Shamrocks V Graignamanagh 7.30pm
Duggan Steel Under-13 HL Roinn A
Thomastown: Thomastown V Tullogher Rosbercon 7.30pm
Roinn B Group A
Danesfort: Danesfort V Erins Own 7pm
Roinn B Group B
Inistioge: Rower Inistioge V Bennettsbridge 7.30pm
Roinn C Group A
Tullaroan: Tullaroan V James Stephens 7.30pm
SATURDAY
St Canice's Credit Union County Hurling League Division 1
Palmerstown: Dicksboro V O'Loughlin Gaels 7.30pm
J. J. Kavanagh and Sons Junior A Hurling League
Thomastown: Thomastown V Carrickshock 7pm
J. J. Kavanagh and Sons Junior B Hurling League
John Locke Park: John Lockes V Graigue Ballycallan 7.45pm
Duggan Steel Under-15 Roinn C Hurling League 13 A Side
Hugginstown: Carrickshock V Young Irelands 7.30pm
Duggan Steel Under-13 Roinn A Hurling League
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens V Young Irelands 7.30pm
SUNDAY
All-Ireland Shc quarter-final
Semple Stadium: Kilkenny v Limerick 2pm Ref: James McGrath
Electric Ireland MHC quarter-final R2
Semple Stadium: Galway v Kilkenny 12pm
Duggan Steel Under-15 Roinn C Hurling League 13 A Side
Tom Walsh Park: Blacks and Whites V Ballyhale Shamrocks 7pm
MONDAY
St. Canice's CU County HL Division 1
Mullinavat: Mullinavat V James Stephens 7.30pm
Permanent TSB Under-19 Hurling C Group B
Páirc Lachtain: St Lachtain's V St. Patrick's 7pm
Duggan Steel Under-15 HL Roinn A
St. John's Park: O'Loughlin Gaels V Mt Leinster Rangers 7.30pm
Palmerstown: Dicksboro Maroon V Galmoy/Windgap 7.30pm
Thomastown: Thomastown V Young Irelands 7.30pm
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens V Mooncoin 7.30pm
Roinn C
Clara, Clara V Slieverue 7.30pm
Johnstown: Fenians V Mullinavat 7.30pm
Ballyragget: St. Patrick's V Conahy Shamrocks 7.30pm
Roinn C 13 A Side
Tom Walsh Park: Blacks and Whites V Cloneen/Railyard 7.30pm
Ballyhale: Ballyhale Shamrocks V Young Irelands 7.30pm,
Páirc Lachtain: St Lachtain's V Carrickshock 7.30pm
TUESDAY
J. J. Kavanagh and Sons Junior A HL
Jenkinstown: Conahy Shamrocks V Thomastown 7.30pm
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens V Erins Own 7.30pm
J. J. Kavanagh and Sons junior B HL
Palmerstown: Dicksboro V Emeralds 7.30pm
Johnstown: Fenians V Barrow Rangers 7.30pm,
Country Style Junior D Hurling League Group B
Lisdowney: Lisdowney V Slieverue 7.30pm

Read more on Kilkenny People Sport here.