Kilkenny GAA: all the fixtures for the coming week

@kilkennypeoplesport

Reporter:

@kilkennypeoplesport

Kilkenny GAA: all the fixtures for the coming week

The following are the Kilkenny GAA fixtures for the coming week:
WEDNESDAY
St Canice's Credit Union County Hurling League Division 1
Mullinavat: Mullinavat V Ballyhale Shamrocks (7.30pm)
Duggan Steel Under-15 C Hurling Championship
St John's Park: St Patrick's V Young Irelands (7pm)
Duggan Steel Under-15 Roinn C Hurling League 13 A Side
Hugginstown: Carrickshock V Ballyhale Shamrocks (7.30pm)
Duggan Steel Under-13 Roinn B Hurling League Group A
Clara: Clara V St Lachtain's (7.30pm)
Duggan Steel Under-13 Roinn B Hurling League Group B
Bennettsbridge: Bennettsbridge V Dunnamaggin (7.30pm)
Kilmacow: Kilmacow V John Lockes (7.30pm).
THURSDAY
J.J. Kavanagh and Sons Paddy Cahill Cup
Ballyhale: Ballyhale Shamrocks V Cloneen (7.15pm)
Duggan Steel Under-15 Roinn C Hurling League 13 A Side
Ballyhale: Ballyhale Shamrocks V St Lachtain's (6.30pm)
Duggan Steel Under-13 Roinn A Hurling League
John Locke Park: Graigue Ballycallan V James Stephens (7pm).
FRIDAY
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L. [Section A] Group A
Paulstown: Barrow Rangers V Emeralds (7.30pm)
J. J. Kavanagh and Sons Junior A Hurling League
Lisdowney: Lisdowney V Erins Own (7.30pm)
Iverk Produce Junior C Hurling Championship
Threecastles: Threecastles V Carrigeen (7.15pm)
Pairc na Ratha: Glenmore V Bennettsbridge (7.15pm)
Ballyhale: Ballyhale Shamrocks V Blacks and Whites (7.15pm)
Country Style Junior D Hurling Championship
Jenkinstown: Conahy Shamrocks V Slieverue (7.15pm)
Inistioge: Rower Inistioge V Graignamanagh (7.15pm)
Duggan Steel Under-15 B Hurling Championship
TBC, Erins Own V Tullogher Rosbercon (7pm)
Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League
Clara: Graignamanagh V St Patrick's (7.30pm)
SATURDAY
County Hurling League Division 2
Clara: Rower Inistioge V St Martin's (6.45pm)
J. J. Kavanagh and Sons Junior B Hurling League
Mullinavat: Mullinavat V St Martin's (7pm)
Iverk Produce Junior C Hurling League
Páirc Lachtain: Danesfort V Galmoy (7pm)
SUNDAY
Duggan Steel Under-15 B Hurling Championship
Larchfield: Tullaroan V Barrow Rangers (12noon)
Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group B
Paulstown: Barrow Rangers V Blacks and Whites (7.30pm)
MONDAY
J. J. Kavanagh and Sons Junior B Hurling League
Coon: St Martin's V Tullogher Rosbercon (7pm)
Duggan Steel Under-15 C Hurling Championship
Palmerstown: St Lachtain's V Mullinavat (7pm)
Duggan Steel Under-15 Roinn C Hurling League 13 A Side
Tom Walsh Park: Blacks and Whites V St Lachtain's (7.30pm)
TUESDAY
Duggan Steel Under-13 Roinn B Hurling League Group A
Danesfort: Danesfort V St Lachtain's (6pm)
WEDNESDAY, AUGUST 8
Iverk Produce Junior C Hurling Championship
Piltown: Piltown V Windgap (7.15pm)
Country Style Junior D Hurling Championship
Lisdowney: Lisdowney V Dicksboro (7.15pm)
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens V Erins Own (7.15pm)
Duggan Steel Under-15 A Hurling Championship quarter-final
TBC: James Stephens V Thomastown (3pm)
TBC: Galmoy/Windgap V O'Loughlin Gaels (3pm)
TBC: Young Irelands V Dicksboro (3pm)

For more on Kilkenny People sport read here.