Gaelic Games: All of the Kilkenny GAA results

@KKPeopleSport

Reporter:

@KKPeopleSport

Email:

sport@kilkennypeople.ie

Gaelic Games: All of the Kilkenny GAA results

Michael Lyng Motors IHL

Group A

Glenmore 0-20, Thomastown 1-10

Tullaroan 1-20, Tullogher-Rosbercon 0-21

St Lachtain’s 1-20, Graigue Ballycallan 1-16

Group B

John Lockes 1-17, Fenians 0-17

Lisdowney 2-20, Young Irelands 1-14

St Martin’s 1-17, Mooncoin 0-14

J.J. Kavanagh & Sons JHC Section B semi-finals

O’Loughlin Gaels 2-16, Ballyhale Shamrocks 1-17

Dicksboro 0-18, James Stephens 1-13

J.J. Kavanagh & Sons JAHC

Erin’s Own 2-16, St Lachtain’s 1-13

J.J. Kavanagh & Sons Kevin Fennelly Cup final

Ballinkillen 1-21, Barrow Rangers 2-9

Kilkenny Citroen Centre MAFC

St Martin’s 3-4, O’Loughlin Gaels 2-6

Kilkenny Citroen Centre MCFC

Tullaroan 2-8, Carrickshock 1-7

Kilkenny Honda Centre MHL Roinn A

James Stephens 0-19, O’Loughlin Gaels 0-13

Dicksboro 4-15, St Martin’s 2-13

Dunnamaggin 3-19, St Lachtain’s 0-13

Kilkenny Honda Centre MHL Roinn B Group A

Young Irelands 2-11, Emeralds 1-3

Graigue-Ballycallan 0-13, Lisdowney 0-12

Mullinavat 4-16, Graigue Ballycallan 0-16

The Harps 1-17, Young Irelands 1-10

Kilkenny Honda Centre MHL Roinn B Group B

Rower-Inistioge 3-19, John Lockes 3-4

Duggan Steel Under-15 B HC

Rower-Inistioge 4-11, Tullogher-Rosbercon 0-7

Duggan Steel Under-15 C HC final

Conahy Shamrocks 1-12, Dicksboro 1-9

Duggan Steel Under-13 A HC semi-final

James Stephens 7-9, Young Irelands 1-7

Duggan Steel Under-13 B HC quarter-final

Erin’s Own 3-8, John Lockes 2-4

Duggan Steel Under-13 C HC

Quarter-final

Graignamanagh 4-13, James Stephens 1-3

Semi-final

St Patrick’s 5-10, Mullinavat 4-12

Allianz/Cumann na mBunscol Toymaster FL Roinn A

St Patrick’s DLS 3-1, Kilkenny CBS 0-4

St Canice’s NS 6-6, Thomastown NS 1-1

Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil FL North Roinn B Group A

St Canice’s NS 3-8, Conahy NS 1-2

Urlingford NS 3-6, Kilmanagh NS 0-2

Clogh-Moneenroe NS 4-8, Lisdowney NS 2-2

Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil FL North Roinn B Group B

Gowran NS 2-3, Ballyragget NS 0-1

Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil FL South Roinn B Group A

Piltown NS 3-4, Kilmacow BNS 0-9

Glenmore NS 2-3, Mooncoin Schools 1-4

Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil FL South Roinn B Group B

Dunnamaggin NS 1-5, Scoil McCauley Rice NS 1-2

Danesfort NS 3-2, Scoil Phádraig Ballyhale 2-3

Allianz Cumann na mBunscol Toymaster FL Roinn C

Freshford NS 6-9, The Model School 4-5

Galmoy NS 1-6, Windgap NS 0-6