Soccer: All the weekend's results from the Kilkenny & District League

@KKPeopleSport

Reporter:

@KKPeopleSport

Email:

sport@kilkennypeople.ie

Soccer: All the weekend's results from the Kilkenny & District League

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen A 3, Evergreen B 0.

Fort Rangers 0, Freebooters A 11.

Highview Athletic A 3, Clover United 1.

Rico’s of Gowran Division 1

Freebooters B 3, Bridge United 1.

Stoneyford United 1, Evergreen C 1.

Eamonn Maher Coach Hire Division 2

Castlewarren Celtic 1, Newpark A 5.

East End United 5, Ormonde Villa 3.

Freshford Town 1, River Rangers 0.

Brogmaker Division 3

Highview Athletic B 3, St John’s 2.

Paulstown 06 0, Bridge United B 3.

Tullaroan 2, Newpark B 2.

Pat Maher Shield quarter-final

Spa United 3, Deen Celtic 3

AET - Spa won 5-4 on pens

Under-19 League

Highview Athletic 2, Thomastown United 1.

Under-16 Schoolgirls’ League Division Two

Piltown 3, Callan United 0.

Under-16 TC Tyres League Division 1A

Highview Athletic 3, Freebooters 1.

Under-16 SFAI Skechers Cup

Peake Villa A 3, Bridge United 0.

Thomastown United 6, Callan United 1.

Deen Celtic B 1, St Pat’s Boys 2.

Gorey Celtic A 3, Evergreen A 4.

Southend Waterford A 4, Deen Celtic A 0.

Dungarvan United A 2, Lions A 0.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division 1A

Highview Athletic 4, Evergreen Boys 1.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division 2

Paulstown 06 6, Evergreen City 2.

Newpark 0, Thomastown United Boys 5.

Under-14 SFAI Skechers Cup

Bridge United 0, Gorey Rangers A 5.

Freebooters 2, Forth Celtic 4.

Evergreen A 5, Deen Celtic A 2.

Bohemians A 1, Thomastown United 0.

Southend Waterford 5, Stoneyford United 0.

Cashel Town 3, River Rangers 3

AET - Rangers won 5-4 on pens

Lions 0, Clonmel Town A 2.

East End United 2, Tramore A 1.

Villa A 7, Callan United 2.

Under-12 Schoolgirls’ League Division 2

Stoneyford United 3, Highview Athletic 1.

Under-12 Glanbia League Division 1A

Thomastown United Athletic 5, Freebooters Boys 0.

Callan United Boys 1, Lions Boys 1.

Under-12 Glanbia League Division 2

Spa United 3, Thomastown United Boys 1.

Stoneyford United Boys 2, Deen Celtic Boys 1.

Evergreen City 0, Freebooters City 5.

Under-12 Glanbia League Division 2A

Evergreen Dynamos 2, Paulstown 06 1.

Freshford Town 0, Bridge United City 1.

Under-12 SFAI Skechers Cup

Lions A 0, Clerihan A 2.

Stoneyford United 5, Gorey Celtic A 1.

East End United 1, Freebooters 5.

Evergreen A 1, Fort Celtic 2.

Carrick United 5, Callan United 0.