All the Kilkenny soccer fixtures

@kilkennypeoplesport

Reporter:

@kilkennypeoplesport

All the Kilkenny soccer fixtures

The following are the Kilkenny and District League soccer fixtures for the coming week:

FRIDAY
Under-11 David Doran Cup
Evergreen Athletic v Highview Athletic, 6.30pm.
Under-8 Schoolboys’ Development
Freebooters X4 v Thomastown X 3, Watershed.
SATURDAY
KCLR McCalmont Cup
Evergreen B v Deen Celtic B, 7.30pm.
Under-19 League
Lions v Callan United, 2.30pm.
Under-15 St Canice’s Credit Union League Division 1
Evergreen Athletic v Freebooters Athletic, 2.30pm.
Deen Celtic Athletic v East End United, 11am.
Lions v Thomastown Athletic, 12.45pm.
Under-15 St Canice’s Credit Union Division 1A
Evergreen Boys v Fort Rangers, 10.30am.
Paulstown 06 v Spa United, 11am.
Callan United v Deen Celtic Boys, 12.45pm.
Freebooters Boys v Highview Athletic, 1pm.
Under-14 Schoolgirls’ League
Highview Athletic v Evergreen United
Lions v Piltown
Spa United v Stoneyford United
Bridge United v Freebooters, 2.30pm.
Under-13 Kilkenny People League Division 1
Lions Athletic v Stoneyford Athletic, 2.30pm.
Evergreen Athletic v Freebooters Athletic, 3pm.
Bridge Athletic v Deen Celtic Athletic, 3.30pm.
Under-13 Kilkenny People League Division 1A
Freebooters Boys v Highview Athletic, Watershed 2.30pm.
Callan United v Deen Celtic Boys, 2.30pm.
East End United v Evergreen Boys, 3pm.
Under-13 Kilkenny People League Division 2
Bridge Boys v Evergreen City, 2pm.
Stoneyford Boys v Thomastown Boys, 2.30pm.
Freebooters City v Paulstown 06, Watershed 4pm.
Under-11 David Doran Cup
Freebooters Boys v Thomastown Athletic, Watershed 12 noon.
East End United v Evergreen Boys, 11am.
Clover Boys v Deen Celtic Athletic, 11am.
Bridge Athletic v Callan Athletic, 11am.
Lions v Thomastown Boys, 11am.
Bridge Boys v Callan Boys, 12.15pm.
Clover Athletic v Freebooters Athletic, 12.30pm.
Paulstown 06 v Spa United, 12.45pm.
Deen Celtic Boys v Fort Rangers, 2pm.
Under-10 Schoolgirls’ League
Bridge United v Callan United
Freebooters v Lions
Piltown v Stoneyford United
Spa United v Thomastown United
Under-9 Schoolboys’ Development
Bridge United X4 v Evergreen X4, 10am.
Freebooters X2 v Stoneyford United X2, Watershed 10am.
Thomastown United X3 v Deen Celtic X2, 11am.
Spa United X2 v Callan United X3, 11am.
Clover United X2 v Freebooters X2, 11am.
Evergreen X4 v Lions X3, 12 noon.
Evergreen X4 v Highview Athletic X1, 12 noon.
SUNDAY
FAI Junior Cup
Evergreen v St Michael’s, 2pm.
KCLR McCalmont Cup
Fort Rangers v Freshford Town A, 11am.
Callan United v Castlewarren Celtic, 2.30pm.
Brookville v Newpark A, 11am.
St John’s v Highview Athletic B, 2.30pm.
East End United v Evergreen 46, 11am.
Tullaroan v Stoneyford United, 2.30pm.
Deen Celtic A v Bridge United A, 11am.
Brogmaker Division 3
Bridge United B v Newpark B, 2.30pm.
Women’s League
Lions v East End United, 2.30pm.
Leinster Under-19 Cup
Home Farm v Freebooters, 1pm.
Under-17 League
Highview Athletic v Evergreen A, 11am.
Under-15 Gaynor Cup
Kilkenny & DL v Galway, Derdimus 2pm.
Under-14 Schoolgirls’ League
Lions v Piltown, 12 noon.
Under-12 Glanbia League Division 1
Bridge United Athletic v Deen Celtic Athletic, 11am.

For more on Kilkenny People sport read here.