All the Kilkenny GAA results

@kilkennypeoplesport

Reporter:

@kilkennypeoplesport

All the Kilkenny GAA results

The following are the Kilkenny GAA results from the last week:

All-Ireland colleges SHC Roinn A final

St Kieran’s College 1-15, Presentation College, Athenry 1-12

All-Ireland colleges SHC Roinn B final

St Raphael’s, Loughrea 1-18, Castlecomer CS 1-14

Littlewoods Ireland Camogie League Division I final

Galway 0-16, Kilkenny 2-8

County Hurling League Division 2

Tullaroan 3-14, St Patrick's 0-16

Michael Lyng Motors Hyundai County Hurling League Division 3

St Martin's 3-12 Fenians 1-10

J.J Kavanagh and Sons Junior A Hurling League

James Stephens 1-17, Carrickshock 0-14

Tullaroan 1-21, Lisdowney 2-13

Permanent TSB Under 19 Hurling A Group B

Sun, 31 Mar,

(Round: Round 1), Dicksboro W/O Graigue Ballycallan  -


Permanent TSB Under 19 Hurling B Group A

Danesfort W/o, Galmoy/Windgap (scr)

Mooncoin W/o, Kilmacow (scr)

Permanent TSB Under 19 Hurling B Group B

Bennettsbridge 2-12, Rower Inistioge 0-13

Mullinavat 2-21, Lisdowney 1-16

Permanent TSB Under 19 Hurling C Group B

St Lachtain's 6-16, St Patrick's 2-18

Permanent TSB Under 19 Hurling D Group A

Tullogher Rosbercon W/o, Tullaroan (scr)

Blacks and Whites 10-13, Carrickshock 0-12

Permanent TSB Under 19 Hurling D Group C

Slieverue W/o, Dicksboro (scr)

Permanent TSB Under 19 Hurling Group B

Emeralds 3-14, Fenians 2-15

J.J. Kavanagh and Sons Martin Treacy Cup Junior Group B

Slieverue 3-15, Cloneen 0-16

Blacks and Whites 1-18, Slieverue 0-13

Duggan Steel Under-13 Roinn C Football League Group B

James Stephens W/o, Mullinavat (scr)

Danesfort W/o, Fenians m(scr)

Paddy Grace Feile Roinn A winners

Semi-final A, Graigue Ballycallan 3-3, James Stephens 1-6

Semi-final B, Dicksboro 2-4, O'Loughlin Gaels 2-1

Final, Dicksboro 2-3, Graigue Ballycallan 0-4

Paddy Grace Feile Roinn B

Final, Thomastown 0-0, Clara 0-0

Semi-final, Thomastown 1-4, Rower Inistioge 0-6

Semi-final, Clara 3-7, Bennettsbridge 0-5

Paddy Grace Feile Roinn C

Semi-final B, Mullinavat 1-4, Graignamanagh 0-5

Allianz Cumann na mBunscol Allianz/Cumann na mBunscol Roinn A Toymaster Hurling League

St Patricks DLS 4-6, Gaelscoil Osraí 0-3

Castlecomer BNS 3-8, Thomastown NS 0-9

Clara NS 5-6, Gowran NS 0-4

Allianz Cumann na mBunscol TOP Oil Allianz/Cumann na mBunscol Roinn B Top Oil HL North

Dunnamaggin NS 4-14, Bennettsbridge NS 3-1

Graigue/Skeough 2-8, Urlingford NS 2-5

Scoil McCauley Rice NS 3-10, Kilmanagh NS 2-6

Allianz Cumann na mBunscol TOP Oil Allianz/Cumann na mBunscol Roinn B Top Oil HL South

Glenmore NS 3-7, Mooncoin Schools 4-4

Allianz Cumann na mBunscol Toymaster Allianz/Cumann na mBunscol Roinn C Toymaster HL North

Coon Muckalee NS 4-5, St John`s NS 2-5

Lisdowney NS 1-4, Freshford NS 1-4

Allianz Cumann na mBunscol Toymaster Allianz/Cumann na mBunscol Roinn C Toymaster HL South

Rower Inistioge NS 4-11, Danesfort NS 4-5

Carrickshock NS 3-15, Slieverue NS 0-2

St Canice’s NS 8-5, Goresbridge/Paulstown 4-4

Allianz Cumann na mBunscol Toymaster Allianz/Cumann na mBunscol Roinn D Top Oil HL North 12-15 A Side

Johnstown NS 5-6, Clogh Moneenroe NS 1-4

Allianz Cumann na mBunscol Toymaster Allianz/Cumann na mBunscol Roinn D Top Oil HL South 12-15 A Side

Windgap NS 4-9, St Canice’s NS 1-5

Allianz/Cumann na mBunscol Tommy O Brien Cup 12-15 A Side

Freshford NS 3-5, Carrickshock NS 0-12

Galmoy NS 4-7, St Canice’s NS 5-2

Danesfort NS 4-6, Rower Inistioge NS 3-7

For more on Kilkenny People sport read here.