The Kilkenny GAA fixtures for the coming week

@kilkennypeoplesport

Reporter:

@kilkennypeoplesport

The Kilkenny GAA fixtures for the coming week

The following are the Kilkenny GAA fixtures for the coming week:

WEDNESDAY 
Duggan Steel U-13 Roinn B FL final
Bennettsbridge: Tullogher Rosbercon v Erin’s Own (6.30pm)
Duggan Steel U-13 Roinn B Football League Group A
Tom Ryall Park: Graigue Ballycallan v Erin’s Own (6.30pm)
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn A Toymaster Hurling League
Clara NS: Clara NS v St. Patricks DLS (3.30pm)
Gaelscoil Osra, Loch Bu: Gaelscoil Osraí v Castlecomer BNS (3.30pm)
Thomastown BNS: Thomastown NS v St Canice’s NS (3.30pm)
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn B Top Oil Hurling League North
Scoil McCauley Rice NS: Scoil McCauley Rice NS v Dunnamaggin NS (3.30pm)
Bennettsbridge NS: Bennettsbridge NS v Urlingford NS (3.30pm)
Graigue/Skeough: Graigue/Skeough v Kilkenny CBS NS (3.30pm)
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn B Top Oil Hurling League South
Mooncoin BNS: Mooncoin Schools v Tullogher Rosbercon NS (3.30pm)
Ballyhale NS: Scoil Phádraig Ballyhale v Piltown NS (3.30pm)
Kilmacow BNS: Kilmacow BNS v Mullinavat NS (3.30pm)
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn C Toymaster Hurling League North
Lisdowney NS: Lisdowney NS v Coon Muckalee NS (3.30pm)
St John's Senior NS: St John’s NS v Ballyragget NS (3.30pm)
Conahy NS: Conahy NS v Freshford NS (3.30pm)
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn C Toymaster Hurling League South
St Canice’s NS: St Canice’s NS v Slieverue NS (3.30pm)
Carrickshock NS: Carrickshock NS v Rower Inistioge NS (3.30pm)
Danesfort NS: Danesfort NS v Goresbridge/Paulstown (3.30pm)
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn D Top Oil Hurling League North 12-15 A Side
Galmoy NS: Galmoy NS v Johnstown NS (3.30pm)
Clogh Moneenroe NS: Clogh Moneenroe NS v Gowran NS (3.30pm)
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn D Top Oil Hurling League South 12-15 A Side
St Patrick’s DLS: St Patrick’s DLS V Tullaroan NS (3.30pm).
Gaelscoil Osrai:Gaelscoil Osraí v St Canice’s NS (3.30pm)
THURSDAY
Kilkenny Honda Centre Minor A Hurling League
Piltown: Piltown V Dicksboro (730pm)
Duggan Steel U-13 Roinn C Football League final
St John's Park: Dicksboro v Danesfort (6.30pm)
Allianz Cumann na mBunscol Under 11 Roinn A Group A
Castlecomer BNS: Castlecomer BNS v Urlingford NS (3.30pm)
Gowran NS: Gowran NS v Clara NS (3.30pm)
Cumann na mBunscol Under 11 Roinn A Group 2
Bennettsbridge NS: Bennettsbridge NS v Kilmanagh NS (3.30pm)
Cumann na mBunscol Under 11 Roinn A Group 3
Thomastown BNS: Thomastown NS v Tullogher Rosbercon NS (1530pm)
Cumann na mBunscol Under 11 Roinn A Group 4
Mooncoin BNS: Mooncoin Schools v Glenmore NS (3.30pm)
Allianz Cumann na mBunscol Under 11 Roinn B Group 1
Freshford NS: Freshford NS v Ballyragget NS (3.30pm)
Allianz Cumann na mBunscol Under 11 Roinn B Group 2
Conahy NS: Conahy NS v Coon Muckalee NS (3.30pm)
Allianz Cumann na mBunscol Under 11 Roinn B Group 3
Rower Mixed NS: Rower Inistioge NS v Graig/Skeough (3.30pm)
Allianz Cumann na mBunscol Under 11 Roinn B Group 4
Slieverue Mixed NS: Slieverue NS v Mullinavat NS (3.30pm)
Kilmacow BNS: Kilmacow BNS v Carrickshock NS (3.30pm)
Allianz Cumann na mBunscol Under 11 Roinn C Championship
Windgap NS: Windgap NS v Goresbridge/Paulstown (3.30pm)
SATURDAY
St Canice's Credit Union (Kilkenny) Senior Hurling League Group A
St John's Park: St Patrick's v Rower Inistioge (3pm)
St Canice's Credit Union (Kilkenny) Senior Hurling League Group B
Danesfort: Bennettsbridge v James Stephens (2pm)
John Locke Park: Ballyhale Shamrocks v Clara (3pm)
Michael Lyng Motors Hyundai Intermediate HL Group B
Ballyhale: Dunnamaggin v Thomastown (1pm)
Palmerstown: Young Irelands v St Martin's (3pm)
Michael Lyng Motors Hyundai Intermediate HL Group A
Urlingford: Fenians v St Lachtain's (2pm)
Hugginstown: Tullogher Rosbercon v Tullaroan (6pm)
J.J Kavanagh and Sons J.H.L (Section A) Group A
Jenkinstown: Conahy Shamrocks v Galmoy (2pm)
Piltown: Piltown v Blacks and Whites (2.30pm)
Cloneen: Cloneen v Graignamanagh (6pm)
J.J. Kavanagh and Sons J.H.L. (Sectiona A) Group B
Kilmacow: Kilmacow v Mooncoin (4pm)
Slieverue: Slieverue v Barrow Rangers (6pm)
Kilkenny Honda Centre Minor A Hurling League
St John's Park: O'Loughlin Gaels v James Stephens (11am)
Mooncoin: Mooncoin v Thomastown (6.30pm)
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling B League Group A
Bennettsbridge: Bennettsbridge v Erin’s Own (11am)
Tullaroan: Tullaroan v Carrickshock (2pm)
Dr Tierney Park: Graignamanagh v Lisdowney (2pm)
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling B League Group B
Coon: St Martin's v Conahy Shamrocks (11am)
Tullogher: Tullogher Rosbercon v The Harps (2pm)
Pairc na Ratha: Glenmore v Danesfort (6pm)
Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League Group A
Cloneen: Cloneen/Railyard v John Lockes (2pm)
Clara: Clara v Blacks and Whites (6pm)
Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League Group B
Gowran: Young Irelands v James Stephens (2pm)
SUNDAY
St Canice's Credit Union (Kilkenny) Senior Hurling League Group A
Ballyragget: Dicksboro V Graigue Ballycallan (2.45pm)
Jenkinstown: Danesfort v Erin’s Own (5pm)
St Canice's Credit Union (Kilkenny) Senior Hurling League Group B
Thomastown: Mullinavat V O'Loughlin Gaels (12.30pm)
Michael Lyng Motors Hyundai Intermediate HL Group B
Tullaroan: Lisdowney v John Lockes (5pm)
Michael Lyng Motors Hyundai Intermediate HL Group A
Piltown: Glenmore v Carrickshock (3pm)
J.J. Kavanagh Sons JHL (Section B)
Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v O'Loughlin Gaels (5.30pm)
Inistioge: Rower Inistioge v Clara (5.30pm)
Ballyragget: St Patrick's v James Stephens (5.30pm)
J.J. Kavanagh Sons JHL (Section A) Group B
Urlingford, Emeralds v Windgap (4pm)
Kilkenny Honda Centre Minor A Hurling League
Dunnamaggin: Dunnamaggin v Rower Inistioge (11am)
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling B League Group A
Gowran: Young Irelands v St Lachtain’s (11am)
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling B League Group B
Palmerstown: Dicksboro v Graigue Ballycallan (11am)
Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League Group B
Paulstown: Barrow Rangers V Kilmacow (11am)
Mullinavat: Mullinavat v St Patrick's (6pm)
Duggan Steel U-15 Roinn C Hurling League Group B
Cloneen: Cloneen/Railyard v Ballinkillen (6.30pm)
MONDAY
Duggan Steel U-15 Roinn A Hurling League
Palmerstown: Dicksboro V Graigue Ballycallan (6.30pm)
St John's Park: O'Loughlin Gaels v Mt Leinster Rangers (6.30pm)
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens v Young Irelands (6.30pm)
Clara: Clara v Naas (6.30pm)
Duggan Steel U-15 Roinn B Hurling League Group A
Kilmacow: Kilmacow v Galmoy/Windgap (6.30pm)
Pairc na Ratha: Glenmore v Thomastown (6.30pm)
Mullinavat: Mullinavat v John Lockes (6.30pm)
Inistioge: Rower Inistioge v Graignamanagh (6.30pm)
Duggan Steel U-15 Roinn B Hurling League Group B
Tullaroan: Tullaroan v Emeralds (6.30pm)
Tullogher: Tullogher Rosbercon v St Martin's (6.30pm)
Piltown: Piltown v Bennettsbridge (6.30pm)
Danesfort; Danesfort v Erin[s Own (6.30pm)
Duggan Steel U-15 Roinn C Hurling League Group A
St John's Park: O'Loughlin Gaels v Naomh Bríd (6.30pm)
Johnstown: Fenians v Burren Rangers (6.30pm)
Páirc Lachtain: St Lachtain's v Lisdowney (6.30pm)
Duggan Steel U-15 Roinn C Hurling League Group B
Ballyragget: St Patrick's v James Stephens (6.30pm)
Paulstown: Barrow Rangers v Mooncoin (6.30pm)
Duggan Steel U-15 Roinn C Hurling League 13 A Side
Slieverue: Slieverue v Bagenalstown Gaels (6.30pm)
Jenkinstown: Conahy Shamrocks v Carrickshock (6.30pm)
Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Naomh Moling (6.30pm)
Tom Walsh Park: Blacks and Whites v Naomh Eoin (6.30pm)
Corn de Bhaildraithe
Clara NS: Clara NS v Mooncoin Schools (3.30pm)
Scoil McCauley Rice NS: Scoil McCauley Rice NS v Castlecomer BNS (3.30pm)
Gowran NS: Gowran NS v Glenmore NS (3.30pm)
Dunnamaggin NS: Dunnamaggin NS v Tullogher Rosbercon NS (3.30pm)
Mullinavat NS: Mullinavat NS v Piltown NS (3.30pm)
Kilmacow BNS: Kilmacow BNS v Scoil Phádraig, Ballyhale (3.30pm)
Kilmanagh NS: Kilmanagh NS v Bennettsbridge NS (3.30pm)
Thomastown BNS: Thomastown NS v Urlingford NS (3.30pm)
Allianz/Cumann na mBunscol Tommy O’Brien Cup 12-15 A Side
Galmoy NS: Galmoy NS v Tullaroan NS (3.30pm)
Lisdowney NS: Lisdowney NS v Clogh Moneenroe NS (3.30pm)
Coon Muckalee NS: Coon Muckalee NS v Slieverue NS (3.30pm).
TUESDAY, APRIL 9
Duggan Steel U-15 Roinn C Hurling League Group B
Gowran: Young Irelands v Carlow Town Hurling Club(6.30pm).

For more on Kilkenny People sport read here.