All the Kilkenny GAA fixtures for the coming week

@kilkennypeoplesport

Reporter:

@kilkennypeoplesport

All the Kilkenny GAA fixtures for the coming week

The following are the Kilkenny GAA fixtures for the coming week:

WEDNESDAY
J.J. Kavanagh & Sons All County League Group E
Myshall: Naomh Eoin v James Stephens (8pm)
Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group C
Piltown: Piltown v John Lockes (7.30pm)
THURSDAY
Country Style Junior D Hurling League Group A
Jenkinstown: Conahy Shamrocks v Blacks and Whites (8pm)
Country Style Junior D Hurling League Group B
Lisdowney: Lisdowney v Graignamanagh (8pm)
FRIDAY
JJ Kavanagh and Sons JHL (Section B)
Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Rower Inistioge (8pm)
Ballyragget: St Patrick's v Clara (8pm)
J.J Kavanagh and Sons Junior A Hurling League
Tom Ryall Park: Graigue Ballycallan v Mooncoin (8pm)
Hugginstown: Carrickshock v Thomastown (8pm)
Gowran: Young Irelands v Tullaroan (8pm)
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens v Lisdowney (8pm)
J.J Kavanagh and Sons Junior B League
Tullogher: Tullogher Rosbercon v St Lachtain's (8pm)
St John's Park: O'Loughlin Gaels v St Martin's (8pm)
Mullinavat: Mullinavat v John Lockes (8pm)
Palmerstown: Dicksboro v Glenmore (8pm)
Paulstown: Barrow Rangers v Fenians (8pm)
Iverk Produce Junior C Hurling League
Threecastles: Threecastles v Piltown (8pm)
Windgap: Windgap v Emeralds (8pm)
SATURDAY
Country Style Junior D Hurling League Group A
Palmerstown: Dicksboro V Kilmacow (7pm)
Country Style Junior D Hurling League Group B
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens v Clara (7pm)
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling B League Group A
Lisdowney: Lisdowney v Young Irelands (6pm)
SUNDAY
Leinster SHC, round 4
Nowlan Park: Kilkenny v Galway (2pm)
Leinster club SHL
Nowlan Park: St Martin’s v Mullinavat (11.45am)
Country Style Junior D Hurling League Group B
Inistioge: Rower Inistioge V Erins Own (6.30pm)
MONDAY
Iverk Produce Junior C Hurling League
Danesfort: Danesfort v Bennettsbridge (8pm)
Duggan Steel Under-13 A Hurling League
Gowran: Young Irelands v Thomastown (7.30pm)
St John's Park: O'Loughlin Gaels v James Stephens (7.30pm)
Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group A
Clara: Clara v St Martin's (7.30pm)
Galmoy: Galmoy/Windgap v Mt Leinster Rangers (7.30pm)
Canon Kearns Park: Erin’s Own v Dunnamaggin (7.30pm)
Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group B
Inistioge: Rower Inistioge v Naomh Bríd (7.30pm)
Pairc na Ratha: Glenmore v Mooncoin (7.30pm)
Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group C
Tom Ryall Park: Graigue Ballycallan v Kilmacow (7.30pm)
Páirc Lachtain: St Lachtain's v Tullogher Rosbercon (7.30pm)
Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group A
Ballyragget: St Patrick's v Emeralds (7.30pm)
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens v O'Loughlin Gaels (7.30pm)
Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group B
Hugginstown: Carrickshock v Dicksboro (7.30pm)
Mullinavat: Mullinavat v Bennettsbridge (7.30pm)
Gowran: Young Irelands v Ballyhale Shamrocks (7.30pm)
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens v Carlow Town HC (7.30pm)
Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group A
Slieverue: Slieverue v John Lockes (7.30pm)
Cloneen: Cloneen/Railyard v Bagenalstown Gaels GAA (7.30pm)
Tullaroan: Tullaroan v Naomh Moling (7.30pm)
Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group B
Myshall: Naomh Eoin v Ballinkillen (7.30pm)
Johnstown: Fenians v Blacks and Whites (7.30pm)
Piltown: Piltown v Conahy Shamrocks (7.30pm)
TUESDAY, JUNE 11
J.J. Kavanagh & Sons All County League Group c
Piltown: Piltown v Mooncoin (8pm)
Pairc Naomh Moling: Naomh Moling v Emeralds (8pm)
Iverk Produce Junior C Hurling League
Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Carrigeen (8pm)
Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group A
Dr Tierney Park: Graignamanagh v Setanta Carlow (7.30pm)

For more on Kilkenny People sport read here.