All the Kilkenny GAA fixtures

@kilkennypeoplesport

Reporter:

@kilkennypeoplesport

All the Kilkenny GAA fixtures

The following are the Kilkenny GAA fixtures for the coming week:

WEDNESDAY 
JJ Kavanagh and Sons Junior A HC semi-final
Mullinavat: Mooncoin v Thomastown (6.45pm)
JJ Kavanagh and Sons Junior B HC semi-finals
Jenkinstown: O'Loughlin Gaels v St Lachtain's (6.45pm)
Ballyhale: Barrow Rangers v Glenmore (6.45pm)
Iverk Produce Junior C HC smei-final
Tom Ryall Park: Bennettsbridge v Threecastles (6.45pm)
Country Style JHC semi-final
Carrigeen: Kilmacow v Slieverue (6.45pm)
Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group B
Gowran: Young Irelands v Carlow Town HC (7.30pm)
THURSDAY
Duggan Steel Under-15 A Hurling Championship
TBC: James Stephens v Graigue Ballycallan (7.30pm)
TBC: O'Loughlin Gaels v Dicksboro (7.30pm)
Duggan Steel Under-15 B Hurling Championship
Tullogher: Tullogher Rosbercon v Bennettsbridge (7pm)
TBC: Galmoy/Windgap v Emeralds (7pm)
TBC: Rower Inistioge v Kilmacow (7pm)
TBC: Glenmore v Mullinavat (7pm)
TBC: Thomastown v Dunnamaggin (7pm)
TBC: Danesfort v Erin’s Own (7pm)
TBC: John Lockes v St Martin's (7pm)
TBC: Piltown v Tullaroan (7pm)
Duggan Steel Under-15 C Hurling Championship
TBC: Lisdowney v Slieverue (7pm)
TBC: Dicksboro v St Lachtain's (7pm)
TBC: Cloneen/Railyard v Carrickshock (7pm)
TBC: Fenians v Barrow Rangers (7pm)
TBC: James Stephens v St Patrick's (7pm)
TBC: Ballyhale Shamrocks v Conahy Shamrocks (7pm)
TBC: Mooncoin v Young Irelands (7pm)
FRIDAY
JJ Kavanagh and Sons J.H.L (Section B)
Clara: Clara v Ballyhale Shamrocks (7pm)
St John's Park: O'Loughlin Gaels v James Stephens (7pm)
Duggan Steel Under-15 Roinn C HL final
Páirc Lachtain: Fenians v Cloneen/Railyard (7.30pm)
Duggan Steel Under-13 B Hurling Championship
Danesfort: Danesfort v St Martin's (7pm)
SATURDAY
County Hurling Leauge Division 2 Shield final
Tullaroan: Tullaroan v St Patrick's (6pm)
SUNDAY
Duggan Steel Under-13 C Hurling Championship
Ballyragget: St Patrick's V Carrickshock (11am)
Mullinavat: Mullinavat v Conahy Shamrocks (11.30am)
MONDAY
Kilkenny Honda Centre Minor A Hurling League
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens V Rower Inistioge (11.30am)
Dunnamaggin: Dunnamaggin v Thomastown (7.30pm)
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling B League Group A
Lisdowney: Lisdowney v Young Irelands (6pm)
Páirc Lachtain: St Lachtain's v Bennettsbridge (7pm)
Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League Group A
Cloneen: Cloneen/Railyard v John Lockes (7pm)
Cloneen: Cloneen/Railyard v Emeralds (7pm),
Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League Group B
Gowran: Young Irelands v Barrow Rangers (6.30pm)
Duggan Steel Under-13 B Hurling Championship
Canon Kearns Park: Erin’s Own v Kilmacow (7pm)
Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group B
Bennettsbridge: Bennettsbridge v Carlow Town HC (7.30pm)
WEDNESDAY
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling B League Group B
Muckalee: St Martin's V Danesfort (7pm)
Duggan Steel Under-13 A HC quarter-final
TBC: O'Loughlin Gaels v Young Irelands (7pm)
Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group B
Palmerstown: Dicksboro v Carlow Town HC (7.30pm)
Under-13 Hurling Championship 13-a-side quarter-finals
TBC: Blacks and Whites v Fenians (7pm),
TBC: Tullaroan v Cloneen (7pm)
TBC: Slieverue v Ballyhale Shamrocks (7pm)
TBC: John Lockes v Piltown (7pm).

For more on Kilkenny Peoplee sport read here.