Search our Archive

31/07/2021

Kilkenny soccer: The fixtures for the coming week

Kilkenny soccer: The fixtures for the coming week

The following are the soccer fixtures for the Kilkenny and District League for the coming week:

FRIDAY
Leinster Junior Cup
Ardmore Rovers v Freebooters, 7.45pm.
Under-11 Schoolboys’ League Amber
Evergreen v Stoneyford United, 6.30pm.
Under-11 Schoolboys’ League Black
Evergreen Albion v Stoneyford United, 6.30pm.
SATURDAY
St Canice’s CU Premier Division
Evergreen B v Thomastown United A, 7.30pm.
Under-19 Division One
Newpark v Thomastown United, 2pm.
Under-19 Division Two
Evergreen B v St John’s, 1.30pm.
Ormonde Villa v Deen Celtic, 2pm.
Under-16 Schoolgirls’ League
Athy Town v Thomastown United.
Hanover Harps v Clover United.
Piltown v Spa United.
Evergreen v Freebooters, 11am.
Lions v Vale Wanderers, 3pm.
Under-15 St Canice’s Credit Union League Division One
Clover United v Evergreen A, 11am.
Thomastown United v Bridge United A, 11am.
Deen Celtic A v Freebooters A, 12.30pm.
Under-15 St Canice’s Credit Union Division Two
Callan United v Evergreen B, 12.30pm.
Lions v Bridge United B, 12.30pm.
Under-15 St Canice’s Credit Union Division Three
Deen Celtic B v Fort Rangers, 11am.
Freebooters B v Highview Athletic, Scanlon Park 12 noon.
Under-13 Kilkenny People League Division One
Fort Rangers v East End United A, 12.30pm.
Deen Celtic A v Freebooters A, 2pm.
Under-13 Kilkenny People League Division Two
Callan United v Deen Celtic B, 11am.
Lions v Freebooters B, 11am.
Thomastown United B v Bridge United B, 12.30pm.
Under-13 Kilkenny People League Division Three
Paulstown 06 v River Rangers, 11am.
Evergreen Athletic v Evergreen Rovers, 12.30pm.
Freebooters C v Newpark, Scanlon Park 1.30pm.
Under-13 SFAI Skechers Cup
Evergreen A v Evergreen B, 11am.
Thomastown United v Fort Celtic, 2pm.
Under-12 Schoolgirls’ League
Piltown v Callan United.
Vale Wanderers v Stoneyford United.
Evergreen City v Thomastown United, 11am.
Evergreen United v Lions, 12.30pm.
Newpark v Bridge United, 3.30pm.
Under-11 Schoolboys’ League Amber
Deen Celtic v Highview Athletic, 10.30am.
Bridge United v Freshford Town, 11am.
Freebooters v Callan United, Scanlon Park 12 noon.
Lions v Deen Celtic, 2pm.
Thomastown United v Evergreen, 2pm.
Under-11 Schoolboys’ League Black
Bridge United v Evergreen Green, 11am.
Fort Rangers v Callan United, 11am.
Spa United v East End United, 12 noon.
Freebooters v Thomastown United, Scanlon Park 12 noon.
SUNDAY
St Canice’s CU Premier Division
Highview Athletic A v Callan United A, 11am.
Rico’s of Gowran Division One
Lions v Freebooters B, 11am.
Thomastown United B v Evergreen C, 11am.
Eamonn Maher Coach Hire Div Two
Newpark v Bridge United, 11am.
Spa United v Brookville, 11am.
River Rangers v Ormonde Villa, 11am.
Brogmaker Division Three
Clover United B v East End United, 11am.
Leinster Junior Cup
Evergreen v Raheny United, 11.30am.
Hardwicke v Deen Celtic, 4pm.
Leinster Junior Shield
St John’s v Rosbercon, 11am.
Under-17 B
Lions B v Thomastown United, 2pm.
River Rangers v Highview Athletic, 2pm.
Under-12 Schoolgirls’ League
Spa United v Freebooters.

More News

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.