Kilkenny GAA: all the fixtures for the coming week

@kilkennypeoplesport

Reporter:

@kilkennypeoplesport

Kilkenny GAA: all the fixtures for the coming week

The following are the Kilkenny GAA fixtures for the coming week:

WEDNESDAY
J. J. Kavanagh and Sons Junior B Hurling Championship relegation final
Tullaroan: John Lockes V Emeralds (7pm)
JJ Kavananagh and sons Junior B HC quarter-finals
Coon: St Martin's V Dicksboro (7pm)
Iverk Produce Junior C Hurling Championship semi-final
Inistioge: Danesfort V Glenmore (7pm)
Country Style Junior D Hurling Championship semi-final
Clara: Rower Inistioge V Clara (7pm)
Piltown: Kilmacow V Mooncoin (7pm)
THURSDAY
J. J. Kavanagh and Sons Junior A Hurling Championship quarter-final
Jenkinstown: James Stephens V Conahy Shamrocks (7pm)
Iverk Produce Junior C Hurling Championship semi-final
Urlingford: Galmoy V Threecastles19:00,
SATURDAY
Michael Lyng Motors Intermediate Hurling League Group A
Slieverue: Tullogher Rosbercon V Glenmore (2pm)
Palmerstown: Tullaroan V Graigue Ballycallan (6.30pm)
Michael Lyng Motors Intermediate Hurling League Group B
Mullinavat: Mooncoin V John Lockes (4pm)
J. J. Kavanagh & Sons Junior Hurling Championship Section B
Jenkinstown: Clara V St Patrick's (6.30pm)
Iverk Produce Junior C Hurling Championship relegation final
Ballyhale: Windgap V Blacks and Whites (6.30pm)
SUNDAY
Michael Lyng Motors Intermediate Hurling League Group A
St John's Park: St Lachtain's V Thomastown (5.30pm)
Michael Lyng Motors Intermediate Hurling League Group B
Jenkinstown: Young Irelands V Fenians (1pm)
Ballyragget: Lisdowney V St Martin's (3.15pm)
J. J. Kavanagh & Sons Junior Hurling Championship Section B
Danesfort: Rower Inistioge V Tullaroan (6.30pm)
MONDAY
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn A
Dunnamaggin: Dunnamaggin V Naas (7pm)
St John's Park: O'Loughlin Gaels V Dunnamaggin (7.30pm)
Coon: St Martin's V Mooncoin (7.30pm)
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens V Naas (7.30pm)
Canon Kearns Park: Erins Own V Dicksboro (7.30pm)
Páirc Lachtain: St Lachtain's V Kilmacow (7.30pm)
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn B Group A
Urlingford: Emeralds V Galmoy/Windgap (7pm)
Tom Ryall Park: Graigue Ballycallan V Lisdowney (7.30pm)
Thomastown: Thomastown V Mullinavat (7.30pm)
Gowran: Young Irelands V Emeralds (7.30pm)
Galmoy: Galmoy/Windgap V Clara (7.30pm)
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn B Group B
Bennettsbridge: Bennettsbridge V Tullogher Rosbercon (7.30pm)
Pairc na Ratha: Glenmore V John Lockes (7.30pm)
Danesfort: Danesfort V Rower Inistioge (7.30pm)
Ballyhale: Ballyhale Shamrocks V Piltown (7.30pm)
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling League Roinn C Group A
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens V Carrickshock (7.30pm)
Slieverue: Slieverue V Barrow Rangers (7.30pm)
TUESDAY, AUGUST 28
Duggan Steel Under-13 B Hurling Championship
TBC: Dunnamaggin V Clara (7pm)
TBC: Glenmore V Fenians (7pm)
TBC: John Lockes V Kilmacow (7pm)
TBC: Bennettsbridge V Galmoy/Windgap (7pm)
TBC: St Lachtain's V Rower Inistioge (7pm)
TBC: Erins Own V Emeralds (7pm)
Duggan Steel Under-13 C Hurling Championship
TBC: Graignamanagh V Mooncoin (7pm)
TBC: Carrickshock V Conahy Shamrocks (7pm)
TBC: O'Loughlin Gaels V James Stephens (7pm)
TBC: Mullinavat V Slieverue (7pm)
TBC: Barrow Rangers V Ballyhale Shamrocks (7pm)
TBC: Dicksboro V Tullaroan (7pm)
TBC: Blacks and Whites V St Martin's (7pm).

For more on Kilkenny People sport read here.