The Kilkenny soccer fixtures for the coming week

@kilkennypeoplesport

Reporter:

@kilkennypeoplesport

The Kilkenny soccer fixtures for the coming week

The following are the Kilkenny and District League soccer fixtures for the coming week:

FRIDAY
Under-13 Kilkenny People League Division 1A
Freebooters Boys v Spa United, Watershed 6.30pm.
Under-11 Schoolboys’ League White
Evergreen Eagles v Bridge United, 6.30pm.
SATURDAY
Under-19 League
Callan United v Evergreen B, 2.30pm.
Stoneyford United v Freebooters, 2.30pm.
Evergreen A v Thomastown United, 2.30pm.
Under-17 SSE Airtricity League
Galway United v Carlow Kilkenny, 2pm.
Under-15 SSE Airtricity League
Carlow Kilkenny v Shelbourne, 2pm.
Under-15 St Canice’s Credit Union League Division 1
Thomastown Athletic v Evergreen Athletic, 11am.
Clover United v Lions, 11am.
Freebooters Athletic v Deen Celtic Athletic, Watershed 4.30pm.
Under-15 St Canice’s Credit Union Division 1A
Deen Celtic Boys v Paulstown 06, 11am.
Highview Athletic v Evergreen Boys, 11am.
Spa United v Freebooters Boys, 2.30pm.
Under-14 Schoolgirls’ League
Freebooters v Piltown, Watershed 3pm.
Lions v Bridge United, 3pm.
Stoneyford United v Evergreen City, 3.30pm.
Thomastown United v Highview Athletic, 3.30pm.
Under-13 Kilkenny People League Division 1
Stoneyford Athletic v Evergreen Athletic, 11am.
Under-13 Kilkenny People League Division 2
Paulstown 06 v Thomastown Boys, 11am.
Evergreen City v Freebooters City, 12.30pm.
Stoneyford Boys v Bridge Boys, 12.30pm.
Under-12 Glanbia League Division 2
Evergreen Dynamos v Bridge United Boys, 12.30pm.
Under-11 Schoolboys’ League White
Evergreen City v Lions Boys, 10.30am.
Thomastown City v Freebooters City, 11am.
Freebooters Dynamos v Evergreen Dynamos, Watershed Astro, 11.30am.
Under-11 David Doran Cup
Callan Boys v Deen Celtic Boys, 11am.
Lions v Clover Boys, 11am.
Freebooters Athletic v Paulstown 06, Watershed 12 noon.
Fort Rangers v Thomastown Athletic, 12.30pm.
Callan Athletic v Evergreen Athletic, 12.30pm.
Freebooters Boys v Bridge Boys, 1.30pm.
Stoneyford Boys v Clover Athletic, 2pm.
Highview Athletic v Stoneyford Athletic, 2pm.
Deen Celtic Athletic v East End United, 2pm.
Evergreen Boys v Thomastown Boys, 2.30pm.
Under-10 Schoolgirls’ League
Spa United v Stoneyford United, 12 noon.
Lions v Bridge United, 2pm.
Thomastown United v Piltown, 2pm.
Callan United v Freebooters, 3pm.
Under-10 Schoolboys’ League Black
Callan X2 v Clover X2, 11am.
Under-9 Schoolboys’ Development
Bridge United X3 v Callan United X3, 10am.
Clover United X2 v Evergreen X2, 10am.
Freebooters X2 v Highview Athletic X2, Watershed 10am.
Spa United X2 v Freebooters X2, 10am.
Thomastown United X3 v Deen Celtic X2, 10am.
Evergreen X4 v Lions X3, 12.15pm.
Stoneyford United X2 v Evergreen X2, Watershed 2.15pm.
SUNDAY
St Canice’s Credit Union Premier Division
Deen Celtic A v Evergreen B, 11am.
Freebooters A v Clover United, 11am.
Evergreen A v Fort Rangers, 11am.
Intosport.ie Division 1
Freebooters B v Callan United, 2.30pm.
Eamonn Maher Coach Hire Division 2
Brookville v Newpark A, 11am.
Brogmaker Division 3
Freshford Town B v St John’s, 2.30pm.
Paulstown 06 v Tullaroan, 2.30pm.
Newpark B v Deen Celtic B, 2.30pm.
Pat Maher Shield final
Highview Athletic v Thomastown United, Derdimus 2.30pm.
Division Two Ken & Michael Byrne Cup
River Rangers v Castlewarren Celtic, 11am.
Under-17 League
Evergreen A v Freebooters, 2.30pm.
Bridge United v Stoneyford United, 2.30pm.
Under-12 SFAI Subway Inter-League
Midlands League v Kilkenny, 1pm.
MONDAY
Under-13 Kilkenny People League Division 1
Freebooters Athletic v Bridge Athletic, Watershed 7.15pm.

For more on Kilkenny People sport read here.