All the Kilkenny GAA fixtures

@kilkennypeoplesport

Reporter:

@kilkennypeoplesport

All the Kilkenny GAA fixtures

The following are the Kilkenny GAA fixtures for the coming week:

Wednesday 
County Hurling League
Danesfort: Danesfort v St. Patrick's (7.45pm)
Jenkinstown: Conahy Shamrocks v Kilmacow (7.45pm)
J.J. Kavanagh and Sons Martin Treacy J.H.L.
Urlingford: Emeralds v Graignamanagh (7.45pm)
Dunnamaggin: Dunnamaggin v Galmoy (7.45pm)
Piltown: Piltown v Cloneen (7.45pm)
Friday 
J. J. Kavanagh and Sons S.F.C. Q/Finals (Extra Time)
Dunnamaggin: Kilmoganny v Mullinavat (7.30pm)
St. John's Park: O'Loughlin Gaels v James Stephens (7.30pm)
Muckalee: Muckalee v Glenmore/St. Patrick's (7.30pm)
J. J. Kavanagh and Sons I.F.C.
Canon Kearns Park: Erin’s Own v Rower Inistioge (7.30pm)
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L.
Tullaroan: Tullaroan v Clara (7.45pm)
J. J. Kavanagh and Sons J.A.H.L.
Gowran: Young Irelands v St Lachtain's (7.45pm)
Jenkinstown: Conahy Shamrocks v Thomastown (7.45pm)
Lisdowney: Lisdowney v Mooncoin (8pm) 
J. J. Kavanagh and Sons J.B.H.L.
Johnstown: Fenians v Barrow Rangers (7.45pm)
John Locke Park: John Lockes v Tullogher Rosbercon (7.45pm)
Palmerstown: Dicksboro v Emeralds (7.45pm)
Iverk Produce J.C.H.L.  

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Piltown (7.45pm)
Galmoy: Galmoy v Blacks and Whites (7.45pm)
Pairc na Ratha: Glenmore v Carrigeen (7.45pm)
Threecastles: Threecastles v Windgap (7.45pm)
Saturday
Leinster GAA S.H.C.

Nowlan Park: Kilkenny v Wexford (7pm)
Ref: James McGrath
Leinster Adult Club Division I Final
Nowlan Park: Shinrone (Oy) v St. Rynagh's (Oy) at 5pm
Ref: Richard Dowling
Linesmen: Anthony Barcoe, John McCormack
Sunday
J. J. Kavanagh and Sons S.F.C. Q/Final (Extra Time)
Moneenroe: Railyard v Conahy Shamrocks (12noon) 
J. J. Kavanagh and Sons J.H.L.
Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v St. Patrick's (7pm) 
Palmerstown: Dicksboro v Tullaroan (7pm) 
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens v Clara (7pm) 
J. J. Kavanagh and Sons J.A.H.L.
Mooncoin: Mooncoin v Carrickshock (7pm) 
Country Style Junior D H.L.
Kilmacow: Kilmacow v James Stephens (5pm) 
Mooncoin: Mooncoin v Slieverue (1pm) 
Canon Kearns Park: Erin’s Own v Lisdowney (1pm)
Tuesday 
St. Canice's Credit Union County H.L.
Clara: Clara v O'Loughlin Gaels (8pm) 
Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Erin’s Own (8pm) 
Hugginstown: Carrickshock v Mullinavat (8pm) 
Palmerstown: Dicksboro v James Stephens (8pm) 
County Hurling League
Bennettsbridge: Bennettsbridge v Graigue Ballycallan (8pm) 
Tullaroan: Rower Inistioge v St Martin's (8pm) 
Ballyragget: St. Patrick's v Tullaroan (8pm) 
Pairc na Ratha: Glenmore v Danesfort (8pm) 
Michael Lyng Motors County H.L.  
Lisdowney: Lisdowney v Thomastown (8pm) 
Tullogher: Tullogher Rosbercon v Fenians (8pm) 
Mooncoin: Mooncoin v Young Irelands (8pm) 
Country Style Junior D H.L.  
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens v Graignamanagh (8pm)