The Kilkenny GAA fixtures

@kilkennypeoplesport

Reporter:

@kilkennypeoplesport

The Kilkenny GAA fixtures

The following are the Kilkenny GAA fixtures for the coming week:

FRIDAY
Duggan Steel Under-13 Roinn B Football League Group A
Ballyragget, St. Patrick's V Glenmore (7pm)
Duggan Steel Under-13 Roinn B Football League Group B
Mooncoin: John Lockes v Mooncoin (7.30pm)
SATURDAY
JJ Kavanagh and sons SFL semi-finals
Mullinavat: Mullinavat V Dicksboro (3pm)
Tullogher: Tullogher Rosbercon v James Stephens (3.30pm)
JJ Kavanagh and sons IFC quarter-finals
Tom Walsh Park: Thomastown v Blacks and Whites (2pm)
Lisdowney: Lisdowney v Glenmore (3pm)
Piltown: Erin[s Own v Piltown (3pm)
JJ Kavanagh and sons IFC relegation final
Gowran: Young Irelands v Rower Inistioge (3pm)
JJ Kavanagha and sons JFC, Group B
Moneenroe: Railyard v Kilmacow (3pm)
Kilkenny Citroen Centre Minor A FC quarter-finals
Danesfort: Danesfort v Mooncoin (11am)
Tullogher: Tullogher Rosbercon v Piltown (11am)
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens v Dicksboro (7.30pm)
Kilkenny Citroen Centre Minor B FC quarter-finals
Hugginstown: Carrickshock v Kilmoganny (11am)
Inistioge: Rower-Inistioge v St Martin's (11am)
Gowran: Young Irelands v Graignamanagh (11am)
Kilkenny Citroen Centre Minor C FC final
The Rower: Glenmore v Graignamanagh (2pm)
Kilkenny Citroen Centre minor FC quarter-finals
Paulstown: Barrow Rangers v Mullinavat (B) at 11am
Cloneen: Railyard v Clara (A) at 11am
Duggan Steel Under-13 Roinn A Football League Group A
Palmerstown: Dicksboro v James Stephens (2.30pm)
Canon Kearns Park: Erin[s Own v O'Loughlin Gaels (2.30pm)
Duggan Steel Under-13 Roinn A Football League Group B
Thomastown: Thomastown v Young Irelands (2.30pm)
Piltown: Piltown v Danesfort (2.30pm)
Duggan Steel Under-13 Roinn B Football League Group A
Lisdowney: Lisdowney v Graigue Ballycallan (2.30pm)
Pairc na Ratha: Glenmore v Graigue Ballycallan (2.30pm)
Ballyragget: St. Patrick's v Lisdowney (2.30pm)
Duggan Steel Under-13 Roinn B Football League Group B
Mooncoin: Mooncoin v Graignamanagh (2.30pm)
Duggan Steel Under-13 Roinn B Football League Group C
Clara: Clara v Tullogher Rosbercon (2.30pm)
The Rower: Rower Inistioge v St Martin's (3.30pm)
Duggan Steel Under-13 Roinn B Football League Group D
Dunnamaggin: Kilmoganny v Shamrocks Ballyhale (2.30pm)
Hugginstown: Carrickshock v Kilmacow (2.30pm)
Hugginstown: Carrickshock v Shamrocks Ballyhale (2.30pm)
Duggan Steel Under-13 Roinn C Football League Group A
Tullaroan: Tullaroan v Dicksboro (2.30pm)
Mullinavat: Mullinavat v Tullaroan (2.30pm)
Bennettsbridge: Bennettsbridge v Slieverue (2.30pm)
Palmerstown: Dicksboro v Danesfort (2.30pm)
Duggan Steel Under-13 Roinn C Football League Group B
Moneenroe: Railyard v Fenians (2.30pm)
Jim Maher Memorial Park: Fenians v Blacks and Whites (2.30pm)
Pairc Sheamuis Stiophan: James Stephens v Railyard (2.30pm)
SUNDAY
Allianz National Hurling League, Round 5
Portlaoise: Laois v Kilkenny (2pm).
JJ Kavanagha nd sons JFL, Group A
Paulstown: Barrow Rangers V Muckalee (11am)
JJ Kavanagh and sons JFL, Group B
Tom Ryall Park: Graigue-Ballycallan v Tullaroan (11am)
Kilkenny Citroen Centre Minor A Football Championship
Kilmacow: Kilmacow v O'Loughlin Gaels (11am)
Duggan Steel Under-13 Roinn A Football League Group B
Gowran: Young Irelands V Piltown (10.30am)

For more on Kilkenny People sport read here.